HİZMET SÖZLEŞMESİ

Siz müşterilerimize daha iyi hizmet vere bilmek adına hazırladığımız hizmet sözleşmemiz aşağıdaki gibidir.

HİZMET SÖZLEŞMESİ

Hizmet Garantisi : HGSunucular ‘a yapılan Webhosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır. Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir. Sanal sunucu, dedicated, alan adı, aylık alınan hosting reseller ve diğer hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. 7 Gün Para İade garantisi çerçevesinde geri ödemeler 21 iş günü içerisinde yapılır. Bayiler kendi üyelerinin üyeliklerini kesme hakkına sahiptir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz. HGSunucular Network Hizmetleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

Ödeme : HGSunucular Network Hizmetleri ‘nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.HGSunucular Network Hizmetleri ‘nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup,ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır.Hizmet durdurulmasını takip eden 4 saat içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri HGSunucular Network Hizmetleri sunucularından silinmektedir.Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından HGSunucular Network Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde HGSunucular Network Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir.

Alan Adları : HGSunucular Network Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.HGSunucular Network Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından HGSunucular Network Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Yedekleme : HGSunucular Network Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir.Fakat HGSunucular Network Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından HGSunucular Network Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

Yasadışı kullanım : HGSunucular Network Hizmetleri ‘ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.HGSunucular Network Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir

Tehdit/Tehlike : HGSunucular Network Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. HGSunucular Network Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

Sahtekârlık : Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

Hile : HGSunucular Network Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

E-mail / Haber Spam : Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili HGSunucular Network Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

Erişim : HGSunucular Network Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak HGSunucular Network Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli : HGSunucular Network Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır .

Kişisel verilerin derlenmesi : HGSunucular Network Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

Güvensiz Davranış : HGSunucular Network Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

Site içerikleri : HGSunucular Network Hizmetleri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır.HGSunucular Network Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır.HGSunucular Network Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda HGSunucular Network Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

Sunucu kullanımı : HGSunucular Network Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur.HGSunucular Network Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde HGSunucular Network Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. HGSunucular Network Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Sunucu yönetimi : HGSunucular Network Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm HGSunucular Network Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda HGSunucular Network Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

Oyun Server Kiralama ve Veri Tabanı Güvenliği : HgSunucular tarafından kurulan veri tabanlarınız paylaşılamaz ve yayınlanamaz. Kurulan veri tabanları hizmet satan alan şahıs dışında forum vb. gibi yerlerde paylaşılamaz.

Oyun Veri Tabanı(database) Güvenliği : HgSunucular sizlere sorunsuz bir database üzerine kendimize ait fileslerle hizmet vermekte. Oyun database yedeklerini alma ve saklama firmamızın sorumluluğunda değildir.

Hizmet iptali / İade : Sunucu hizmeti, web site hizmeti, alanadı hizmeti, edit hizmeti, reklam hizmeti, koruma hizmeti, grafik tasarım hizmeti dahil olmak üzere hizmet aktif edilip teslim bilgileri aktarıldıktan sonra iade hakkı bulunulamaz.

Destekli/desteksiz/Boş Oyun Sunucuları : Sunucularımız 3 farklı ana başlık altında sizlere sunulmakta ve aşağıdaki durumları kapsamaktadır;

Destekli Sunucular : Teknik destek ücretsiz verilir Oyun orjinal ayarlar dışındaki editler ise ek ücrete tabi tutulur.

Desteksiz Sunucular : Standart 120cap database kurulur ve teslim edilir bu paketlerde destek veya edit hizmeti ek ücretlidir.

Editli Sunucular : Editli sunucularda ücretsiz teknik desteğin yanı sıra editleriniz kota dahilinde ücretsiz yapılır.